Náš fantastický edičný plán na rok 2021

Ten nadpis sme mysleli vážne.

Chceme Vám totiž povedať o všetkých knihách, ktoré plánujeme vydať do konca roka 2021 v žánroch sci-fi/fantasy/horor.

Poďme na to:

? Martin Hatala: Hliadky! Hliadky!

Známy stand-up komik a autor knihy Whiskey, krv a striebro sa tentoraz zameral na ostrých chlapcov v zelených tričkách. Ponúka satirický pohľad na našu aktuálnu situáciu v podobe dobrodružno-fantastického príbehu. Vtipne a uvoľnene komentuje súčasný trend dezinformácií a konšpirácií, prostredníctvom absurdného situačného humoru upozorňuje na problémy extrémneho nacionalizmu, bludárstva a nedostatku kritického myslenia. 

??‍⚖️ Lívia Hlavačková: Gwind 2 / Sama za seba

Líviine medicínske prednášky s presahom do popkultúry si už na conoch vydobyli svoje pevné miesto. Vyštudovaná patologička sa okrem toho venuje aj literárnej tvorbe. V pokračovaní YA fantasy série Gwind, ktoré pripravujeme na jeseň, budete s napätím sledovať, ako sa vyvíja osud študentky Anny, ktorá sa za záhadných okolností ocitla v magickom svete. Nebude núdza o ďalšie dramatické zvraty a dozviete sa, aké rozhodnutia bude musieť učiniť tentoraz. Dovtedy si stihnete prečítať prvú časť – kto ste ešte nestihli. 

? Jana Plauchová: Nula Kelvinov

Reedícia debutu našej v súčasnosti najuznávanejšej scifi autorky. V románe s témou cestovania v čase a génových manipulácií vás čaká pútavý akčný dej s množstvom nečakaných zvratov, prepletených dejových línií, ale aj silným ľúbostným príbehom. Opäť sa potvrdia autorkine hlboké poznatky z fyziky a genetiky, ktoré vyvažuje vzťah hlavných protagonistov: geniálneho fyzika Davida a jeho životnej lásky Molly. V novom vydaní prechádza rukopis komplexnou autorskou a redakčnou úpravou. Doterajšie tituly autorky: Večnosť omylov, Úvod do teórie chaosu, Druhá planéta.

? Martin Benkovič: Ajriš / Štvanec

Vlaňajší víťaz Ceny Fantázie nenecháva vychladnúť svoju slávu a prichádza s nadupaným príbehom z bratislavského podsvetia. V uliciach vzrastá nepokoj, ľudia odmietajú uznať rovnaké práva tým, ktorí disponujú magickými schopnosťami. Zároveň sme svedkami rôznych mocenských a politických záujmov. Napätie hustne, mŕtvi pribúdajú a Ajriš zasahuje. Vychádza nová hviezda slovenskej popkultúry a vy sa máte na čo tešiť. 

☠️ Dominika Madro: Dediči posmrtnej ríše

Fantastická sága víťazky Ceny Fantázie z roku 2019. Autorka svojím originálnym jazykom, ktorý predviedla už vo víťaznej poviedke, rozvíja košatý príbeh ľudí, polobohov i bohov, inšpirovaných severským, konkrétnejšie fínskym panteónom. Zaslúžený záujem vyvolal už Dominikin debut Svätyne (vyšiel vlani u Bagalu) a my sa tešíme na spoluprácu. 

? Janko Gálik: Dračie sliny

Čistokrvná fantasy o drakoch, ale iná než všetky ostatné. Hneď na začiatku totiž všetci draci zomrú. Strhne sa však boj o ich zázračné sliny, ktoré majú obrovskú moc. Príbeh sa odohráva v krajine čarodejníkov, ktorí poriadne nečarujú. Napadnú ich ľudia, na ktorých nie je ľudské nič. Mágia sa začne prebúdzať, píšťalkárom spievajú mŕtvi a malé dievčatká vstupujú do stromov, ktoré sa hýbu a trhajú všetko v dosahu. Dobré, nie?

Na ktorú z kníh sa najviac tešíte?

Ivan,
Artis Omnis

P. S.: Pripravujeme ešte jedno prekvapenie, o ktorom zatiaľ pomlčíme. No zatiaľ môžete hádať. ?