Náš príbeh

Sme rodinný klub – doslova 🙂
Toto sme my:

Ivan

centrálny mozog a kreatívny riaditeľ

Andrea

top editorka v hre, šéfka kancelárie a majsterka našich knižných krstov

Dominik

mierne otravný marketér z generácie miléniálov. Bombarduje kolegov cudzími slovami

Radi robíme veci, pri ktorých si ostatní klopú na čelo. Napríklad inteligentné ženské romány. Alebo slovenský politický triler. Alebo pôvodnú slovenskú fantastiku.

Slovom, máme radi knihy. Ak sú dobré a slovenské, o to lepšie. Nikdy sme sa nemali len za bestsellermi. Skôr naopak. Ženieme sa za kvalitnými textami. Nie sme však literárni snobi, ktorým vonia len intímna existencialistická kritika spoločnosti.

Ak tento opis znie ako opis Vás, pridajte sa k nášmu Knižnému Klubu.

Prihlásiť sa do klubu

…ALEBO SI PREČÍTAJTE VIAC Z NAŠEJ HISTÓRIE:

Na začiatku nášho vydavateľského zámeru stála myšlienka skultúrnenia vlastného životného priestoru a podpory autorov z regiónu, v ktorom žijeme. Postupne sa naše vydavateľské aktivity rozšírili do celoslovenských rozmerov a mnohých žánrov. Artis Omnis je žilinské vydavateľstvo, ktoré už desiaty rok vydáva slovenskú tvorbu v oddychových i náročnejších žánroch: trilery, fantasy, sci-fi, horor, ženské romány, poézia, populárno-náučné publikácie, knihy pre deti.

Je známe medzi fanúšikmi menšinových žánrov – prináša a objavuje kultových domácich autorov. Venuje sa histórii mesta, v ktorom pôsobí, a pomáha autorom i témam z okolia. V rámci súťaže Cena Fantázie udeľuje cenu BÉLA za najlepšiu hororovú poviedku. S vlastným programom sa pravidelne zúčastňuje na viacerých knižných veľtrhoch a festivaloch, napríklad: Bibliotéka, Žilinský literárny festival, IstroCon, SlavCon.

Medzi kmeňových autorov vydavateľstva patrí aj najznámejší autor slovenskej fantasy Juraj Červenák či Žilinčan Ľubomír Feldek. Počas desaťročného pôsobenia vydavateľstvo ponúklo čitateľom takmer 60 knižných publikácií a predstavilo viac ako 100 autorov. Od roku 2011 vydávame aj e-knihy. V septembri 2014 na festivale ParCon v Bratislave bola vydavateľstvu udelená cena DRAK, ocenenie slovenských sci-fi klubov.

Knihy z vydavateľstva Artis Omnis nájdete vo všetkých slušných kníhkupectvách, najmä v sieti Martinus, Panta Rhei, Artforum, Brloh, Funtastic, vo viacerých menších kníhkupectvách a v internetových kníhkupectvách (napríklad martinus.sk, Gorila.sk). Distribúciu zabezpečujú najväčšie knižné distribúcie: Pemic (aj do ČR), IKAR,Partner Technic, Zaex, Don Bosco.