Do psej matere!

Slovenčina je krásny jazyk. Sčasti preto, že má kreatívne nadávky. Teda to nehovorím ja, ale majster Juraj Červenák v najnovšom rozhovore.

Do psej matere! Juraj sa veľmi teší, že istý skrachovaný politik vytiahol túto írečitú slovenskú nadávku opäť na výslnie. Sám ju totiž často svojim postavám vkladá do úst. Vo Vládcovi vlkov je dokonca postava, ktorá má v kľajúcom repertoári len a len túto nadávku.

Ďalšie obľúbené nadávky Juraja Červenáka sú:

  • Ogrgeľ
  • Oštinoha (geniálne!)
  • Pľuhavec
  • Bodaj ti kuna vajcia vypila! (kto žije na vidieku, vraj vie)

Nielen o nadávkach, ale aj o stave slovenskej literatúry, o „zušľachťovaní verejnej diskusie“ či o „blaváckom spôsobe života“ si prečítate v novom rozhovore.

? Celý rozhovor s Ďurom si prečítate tu (Denník N)

Vráťme sa však ku Vládcovi Vlkov

Prvá „skutočná“ kniha. Ako Juraj spomenul v nedávnom príspevku na facebooku, Vládcu vlkov považuje za svoju prvú knihu. „Pár mi ich vyšlo aj predtým, nejaké conanovky a pokusy o akúsi severskú heroic fantasy howardovského typu, ale Vládca vlkov bol prvý pod vlastným menom a ním to tak celkovo naozaj začalo, okrem iného aj moja spolupráca s výtvarníkom Michalom Ivanom,“píše.

Najpredávanejší titul. Vládca vlkov vyšiel na Slovensku v roku 2009, dlho predtým, než sa – odpusť, Ďuro – z Červenáka stala hviezda takého rozsahu, akým je dnes. Napriek tomu je Vládca vlkov doteraz jeho najpredávanejšia kniha. 

„Takisto je to kniha, ktorá má najviac rôznych vydaní a z hľadiska celkového počtu predaných kusov aj zďaleka najúspešnejší román, aký som doteraz napísal. Mŕtvy na Pekelnom vrchu sa pomaly doťahuje, ale na Rogana stále nemá.“


Vládcu vlkov si môžete kúpiť napríklad na Martinuse.

Vládca vlkov je prvá kniha série Černokňažník.

A takto knihu hodnotia čitatelia:

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ „Je to už síce 10 rokov, čo som knihu čítal po prvý krát no odvtedy som sa ku nej vrátil ešte 2x. Kto hľadá fantasy určite si príde na svoje, veľký bonus je aj ten, že dej sa odohráva tak povediac u nás s našou slovanskou mytológiou.“

⭐️⭐️⭐️⭐️  „Kupovala som ju priateľovi ako darček na meniny. Veľmi sa mu páčila, hneď si kupoval ďalšie časti. Takže pre fanúšikov tohto štýlu, určite odporúčame.“

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ „Dlho som čítala len fantasy od zahraničných autorov, na základe recenzií som sa rozhodla prečítať aj túto sériu od slovenského autora. Kniha sa čítala veľmi dobre, je v nej veľa fantasy ale aj veľa krvavých scén, čo mne trošku vadilo, no napriek tomu odporúčam prečítať túto sériu, lebo je výborná, písaná je veľmi pútavo, je zo slovenského prostredia a využíva slovanskú mytológiu. Prvú knihu som prečítala za pár dní a hneď som sa pustila do ďalšej knihy tejto série. Som zvedavá, čo sa ešte o Roganovi dozviem, aké silné schopnosti má, aké sa u neho objavia.“

Posledné kusy na sklade. Momentálne sú v kníhkupectvách posledné kusy už-sme-to-prestali-počítať-koľkej dotlače. Očakávame, že do pár dní (týždňov? Podľa toho, ako budete šikovní) sa kniha opäť vypredá. Vzhľadom na súčasnú situáciu žiaľ nevieme, kedy bude k dispozícii nová dotlač ?

Ak teda po Vládcovi vlkov poškuľujete, zaobstarajte si ho pre istotu hneď teraz: