Pomôžte deťom pochopiť koronavírus s touto novou knihou

Pes Timo a fučivírus – kniha pre deti, ktorá im pomôže pochopiť situáciu s koronavírusom.

Nezvyčajné koronačasy zmenili naše životy. Avšak nielen dospelí – aj deti zostali zaskočené. Pred pár dňami sa po dlhých týždňoch opäť vrátili do školských lavíc, no otázky a zmätok v nich zanechali svoje stopy. A je na rodičoch či pedagógoch, aby im poskytli prijateľné odpovede a vysvetlenia. V tejto súvislosti ponúkne pomocnú ruku pripravovaná kniha pre deti PES TIMO A FUČIVÍRUS.

Obľúbený hrdina Timo opäť zasahuje! Vo vzduchu totiž zrazu nelietajú včely, ale neviditeľný vírus. Malá tučná guľôčka, ktorú nemá nikto rád, zapríčiní, že školy aj škôlky zostanú zatvorené a zrušia sa všetky výlety. Pes Timo a jeho rodina sa novej situácii odhodlane postavia zoči-voči. Nasaďte si rúška za ušká, chystá sa honba na fučivírus! Ako si s ním Timo poradí?

Knihu napísala Ľubica Bátoryová, skúsená kynologička a kanisterapeutka, ktorá sa pri svojej práci venuje predovšetkým deťom. Im venovala aj svoje knižné príbehy s obľúbeným hrdinom − psom Timom. Jej najnovšia kniha Pes timo a fučivírus cez vtipný dej deťom hravou a prístupnou formou projektuje aktuálnu spoločenskú situáciu spojenú s koronavírusom. Kniha deti zabaví, ale aj mnohé veci vysvetlí. Ilustroval Martin Luciak.

Kniha je prínosná pre vzájomné rozhovory s deťmi o tom, čo nám doba priniesla a ako ju deti vnímajú. Píše sa v nej o zatvorených školách a škôlkach, o domácom vyučovaní, o nosení rúšok či o pomáhaní seniorom. Pes Timo a fučivírus je kniha určená najmä mladším školákom.

Ľubica Bátoryová: Pes Timo a fučivírus

Pes Timo a fučivírus od populárnej detskej autorky Ľubice Bátoryovej

Hlavnou postavou  je pes Timo, vnímavý, citlivý, ale aj veľmi hravý biely švajčiarsky ovčiak, ktorý stojí po boku malej Tamarky ako jej asistenčný pes. (Ich spoločné začiatky sú opísané v predchádzajúcej knihe Pes Timo a doktor Hafbolíto.) Timo chce byť v tejto mimoriadnej situácii užitočný. Aj keď ako pes nechápe všetky súvislosti s epidémiou, cíti a vidí, že ľudia sú vykoľajení, bežný život sa z minúty na minútu zmenil.

Detská kniha má byť podľa autorky založená na pravde a humore. A tak to je aj v tomto prípade. Timo je cvičený na pomáhanie ľuďom a má vrodený talent na vyhľadávanie pachov. Podarí sa mu získať prácu dobrovoľníka pred supermarketom, kde dohliada na poriadok a bezpečnosť, skontaktuje sa s krízovým štábom a presadí si, aby ho vyškolili na hľadanie vírusu, aby mohol slúžiť na letisku ako špeciálny pes. Popri tom všetkom má problémy v láske, lebo nemá čas na svoju kamarátku, dalmatínku Bodku.

Cez vtipný dej sa deti dozvedia mnohé zaujímavosti zo správania zvierat a predovšetkým je im takto projektovaná aktuálna spoločenská situácia podaná hravou a prístupnou formou. Pes Timo a fučivírus je vtipný príbeh, ktorý sa, ako inak, končí dobre. Príbeh, ktorý deti pohltí, lebo aj ony sú súčasťou tejto mimoriadnej doby. Kniha je malou odmenou za to, že to doma vydržali, pomáhali a správali sa zodpovedne.

Kniha vychádza 30. júna, no objednať Psa Tima a fučivírus si môžete už dnes na našom e-shope!