15 rokov za nami… A ideme ďalej!

[tm_pb_section admin_label=“section“][tm_pb_row admin_label=“row“][tm_pb_column type=“4_4″][tm_pb_text admin_label=“Text“ text_orientation=“left“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]

Veru, je to tak.

Rok 2020 bol pre nás v mnohom prelomový.

Nielen koronou a celkovou zmenou v spoločnosti aj na knižnom trhu, ale najmä tým, že sme oslávili 15 rokov nášho fungovania. Občiansky teda máme vo vrecku a poďme sa teraz trošku poobhliadnuť za tým, čo sme spolu s vami za ten čas preskákali…

To si raz dvaja knihomoli, rozumej Ivan s vtedajším spoločníkom Michalom, povedali: A čo keby sme občas nejakú knihu vydali priamo my?

Idea sa ujala a postupne sa začali objavovať prví adepti – nádejní autori predovšetkým z okruhu literárneho klubu v Žiline. Lebo veď čím iným začať než tým, čo nám rastie priamo doma – teda v meste, kde sídlime.

Slovo dalo slovo a vznikla naša prvá edícia, pomenovaná výstižne Žilinská brána: brána do sveta literatúry pre (začínajúcich) autorov zo Žiliny. V máji 2005 sme priviedli na svet naše PRVÉ KNIŽNÉ DIEŤA – básnickú zbierku Pavla Urbana Obrázky z raja.

Nasledovali ďalšie básnické i poviedkové zbierky, detské či historicko-
popularizačné knihy od autorov a s témami nášho (širšieho) regiónu. Nebolo ich v prvých rokoch veľa, Ivan s Michalom sa vtedy venovali predovšetkým reklamnej činnosti.

A potom si odskočili do politiky – najprv do komunálnej (spomínate si, kto sa stal žilinským primátorom po Jánovi Slotovi?  ), Ivan neskôr aj do „veľkej“ parlamentnej… Až kým sa nehlasovalo o páde Radičovej vlády… ale to je už iný príbeh.

Medzitým do firmy pribudla Andrea, ktorá si dovtedy brúsila pero vo
viacerých miestnych i celoslovenských novinách. Priebežne sa udiali aj ďalšie personálne zmeny: Michal z firmy odišiel, Ivan sa definitívne rozlúčil
s politikou a začal sa naplno venovať vydavateľstvu.

Postupom času totiž knižná činnosť začala nad tou reklamnou prevažovať, až ju celkom vytlačila a stala sa našou jedinou a najväčšou láskou (v tomto prípade nahrádza slovo „práca“, lebo my svoju prácu MILUJEME 🙂 ).

Od lokálnych autorov a tém sme sa krok za krokom prepracovali k autorom
a témam doslova celoslovenským: našich autorov nájdete od Bratislavy po
Košice − a možno aj ďalej.

Jednému sme však zostali verní. A to myšlienke, ktorá stála pri zrode našej vydavateľskej činnosti: PODPOROVAŤ PÔVODNÚ SLOVENSKÚ TVORBU.

Jej hranice sme postupne rozširovali do stále nových a nových žánrov, a tak si u nás nájde to svoje naozaj každý: fanúšik fantasy či literatúry faktu, dieťa aj jeho mamina túžiaca po troche romantiky, čitateľ poézie aj milovník napätia, nadšenec histórie aj vesmírnych diaľav…

Okrem toho, že pre vás pripravujeme stále nové knihy, radi za vami chodíme aj osobne (prípadne pošleme aspoň našich autorov 🙂 ). Máme za sebou nespočetne veľa knižných akcií: krstov, besied, festivalov, veľtrhov, súťaží, autogramiád…

S vami všetkými sme za ten čas prežili množstvo krásnych spoločných chvíľ.
ĎAKUJEME vám za ne – nesmierne nás to napĺňa a dáva nám to aj potrebnú
spätnú väzbu. Rovnako si veľmi ceníme aj vaše reakcie, ktoré nám adresujete prostredníctvom sociálnych sietí, prípadne svoje postrehy a dojmy formulujete komplexnejšie v podobe blogov a recenzií. Zdieľame tak navzájom našu spoločnú VÁŠEŇ ♥

Veľká vďaka patrí samozrejme aj všetkým našim autorkám a autorom,
kolegyniam a kolegom, spolupracovníčkam a spolupracovníkom, bez ktorých by knihy nevznikli. Sú to všetci tí, ktorí stoja za napísaním, ilustrovaním, grafickým / redakčným / jazykovým spracovaním, tlačou, distribúciou i samotným predajom – od nás vydavateľov k vám čitateľom prejde každý titul mnohými šikovnými rukami.

Zaháľať nebudeme ani v tomto roku, a azda ani v tých nasledujúcich – želáme si ich stráviť vo vašej spoločnosti čo najviac. Bez vás a vašej pomoci to však nepôjde.

Zachovajte nám, prosím, svoju priazeň aj naďalej. Čítajte naše knihy a šírte o nich dobrú zvesť, nech sa o nich dozvedia aj vaši blízki a známi.

Nech sa naša knižná rodina stále rozrastá – sme predsa vaše RODINNÉ VYDAVATEĽSTVO.

A toto je 15 kníh, ktoré vás za 15 rokov najviac zaujali. Dobrý mix, čo poviete? 🙂

najpredávanejšie knihy Artis omnis za 15 rokov

1. Kapitán
2. Vládca vlkov
3. Oceľové žezlo
4. Radhostov meč
5. Príručka zdravého rozumu
6. Krvavý oheň
7. Dračia cárovná
8. Pravdou proti moci
9. Zlato Arkony 1
10. Piešťanská spojka
11. Prízraky na Devíne
12. Horiaca ríša
13. Vojna s besmi
14. Zlato Arkony 2
15. Biela veža