Peter Gajdošík: Zvieratko pre Tadeáša (vydanie 2021)

Peter Gajdošík: Zvieratko pre Tadeáša (vydanie 2021)

Peter Gajdošík: Zvieratko pre Tadeáša (vydanie 2021)

2021 | edícia JoJo | pre deti od 6 rokov | 11,90 €

Anotácia:

Desaťročný Tadeáš sa po odchode staršej sestry na vysokú školu cíti osamotený a túži po zvieratku. Po stretnutí so záhadným starým mužom sa stane majiteľom blšieho cirkusu – svojho prvého zvieracieho úlovku. Byt, v ktorom Tadeáš býva so svojou rodinou, sa postupne zmení na miesto plné humoru a napätia. Výskyt bĺch, sliepky, hada, skunka či dokonca kozy v paneláku totiž znamená pre jeho obyvateľov množstvo humorných, ale aj nepríjemných a často až nebezpečných situácií. Vtipné príbehy deti nielen pobavia, ale ponúknu im aj veľa zaujímavých informácií o jednotlivých živočíchoch. Zároveň pripomenú, že mať domáce zvieratko prináša so sebou aj rôzne starosti a predovšetkým zodpovednosť za živého tvora.

Kniha vyšla po prvý raz v roku 2008 a v druhom, upravenom vydaní ju prinášame aj novej generácii detských čitateľov. 

O autoroch: 

Peter Gajdošík (1968) pochádza z Lučenca, kde aj žije a tvorí. Pracuje ako správca počítačovej učebne na základnej škole. Písal články do novín, poéziu, texty piesní, prispieval aj do rozhlasových relácií. Je autorom kníh pre deti: Zverinec na siedmom poschodí, Zvieratko pre TadeášaPavúčikove dobrodružstváStriga zo strojovne. Pre dospelých čitateľov napísal knihu Prachový mužíček a iné temné príbehy. Je zaradený do zoznamu najlepších slovenských autorov detských kníh. 

Martin Luciak (1981). Výtvarník, ilustrátor, grafik, žije v Kráľovej pri Senci. Je autorom niekoľkých komiksových príbehov. Nakreslil tiež storyboardy k niekoľkým slovenským filmom a seriálom, podieľal sa aj na videách projektu Baštrng Mor ho! a Smrť Jánošíkova. Pre naše vydavateľstvo ilustroval viacero kníh rôznych žánrov. Z detských a mládežníckych titulov môžeme spomenúť: Pes Timo a doktor Hafbolíto, Pes Timo a fučivírus, Biely havran.