Eva Ava Šranková: ŽIVOT V HRIECHU

Eva Ava Šranková: ŽIVOT V HRIECHU

Eva Ava Šranková: ŽIVOT V HRIECHU

2015 | Historický román | Kvety vášne | 11,90 €

Historický román Život v hriechu je nevšedný príbeh o láske, zrade, odvahe a vzácnej relikvii z čias stredovekého Talianska, keď sa hrdinské, ale aj zvrhlé činy rytierov, často zaslepených bezohľadnosťou a túžbou po moci, nezmazateľne zapísali do dejín.

 

„Mnohí jej tvorbu prirovnávajú k známej Juliette Benzoni, pretože okrem zaujímavých zápletiek venuje nemalú pozornosť i štúdiu dobových reálií. Či už ide o odievanie, stolovanie, dvornú etiketu alebo potreby každodenného života, autorka z Nitry má všetko pod palcom.“

Marek Zákopčan, spisovateľ a literárny recenzent

„Krásna literatúra z pera Evy Avy Šrankovej je nositeľkou etických, filozofických a morálnych aspektov, a práve v tom je jej tvorba jedinečná.“

literárny vedec prof. PhDr. Andrej Červeňák, DrSc.


UKÁŽKA

DUSIVÉ NAPÄTIE ICH obostieralo ako hustý závoj dažďa.

„Mám zvláštnu schopnosť objaviť sa vo chvíli, keď ma práve potrebujú,“ zazubil sa Riccardo de Lascaris v snahe zahnať ťaživú atmosféru.

Alessandra sa silou vôle pokúšala utíšiť bláznivý tlkot srdca. Opierala sa o studenú stenu domu, z ktorého útrob ju templár vyviedol, a z plných pľúc vdychovala vzduch presiaknutý vlhkosťou. Oči mala zavreté, jeho blízkosť však vnímala každým pórom napriek tomu, že hlas k nej doliehal akoby z diaľky.  Jej krehkosť a zraniteľnosť sa Riccarda hlboko dotýkali. Nemusel pátrať po príčine, bolo mu jasné prečo – zaľúbil sa! Ešte pred niekoľkými hodinami bol presvedčený, že ho k nej ženie iba vášeň a či, nebodaj, posadnutosť. Ibaže náhly strach o jej život mu znenazdania otvoril oči. Obava z hroziaceho nebezpečenstva, v ktorom sa ocitla, bola taká nástojčivá, že musel konať. Bol si istý, že láska k tejto žene je iná ako tá z jeho mladosti.

Recenzie:

Život v hriechu je aj o vzácnej relikvii z čias stredovekého Talianska

Precíťte (ne)romantický stredovek! (E. A. Šranková – Život v hriechu)


Viac o autorovi
Eva Ava Šranková

Kúpiť knihu